“Narkotyków miękkich” lub godności ludzkiej?

To trwa już od lat w naszym kraju kampania radykalnych opinii i antiprohibitionists do liberalizacji narkotyków znanych jako “lekki”, która doprowadziła do parlamentu projekt ustawy, przedstawiony przez ostatnich kadencji. Franco Corleone z Zielonych i wspieranych przez 122 podpisów parlamentarzystów z Rifondazione, Zielonych, z PDS, ale także przez Taradash, Sgarbi i Maroni. Były Minister Spraw Społecznych, na. Livia turecki, nawet zaproponował “nawet nie działalności przestępczej prodronimiche indywidualnego użytku [narkotyków] działalności, która jest mało shop” (patrz Biuletyn Izby Deputowanych. XII prawodawcy. Biuletynie wspólnej komisji i , środa 26 lutego 1997, str. 55).

W obliczu takiej ogromnej mobilizacji przeciwko potem spróbujemy wprowadzić pewne względy moralne, nawet bardziej naglące przez rozłożone na młodzież zjawisko biorąc narkotyki.

1. Istnieje linii demarkacyjnej między “narkotyków miękkich” i “ciężkie”, co oznacza, że tylko ten ostatni produkt uzależnień i zależności?

To rozróżnienie jest fałszywe, o czym świadczy już ogromnej literatury. Wśród wielu możliwych badań obejmują, na przykład, niektóre fragmenty dokumentu z ekspertami z włoskiego Towarzystwa Farmakologii na efekty marihuany, a mianowicie haschish marihuana i okaże się, że Cannabis jest substancją, która powoduje uzależnienie “,” nie jest Nierzadko poszczególne rekrutacji [marihuany] może wywoływać niepokój, panika i paranoidalne reakcje były dysforia, “konsumenci konopi jest dość wspólne istnienie tzw amotivazionale zespół cechuje apatia, obojętność emocjonalna, brak zainteresowania przyszłości, w stosunkach społecznych i pracy […], psychicznego dezorientacja, utrata pamięci, urojenia, regresywnego zachowanie “,” jednym z najbardziej stałych skutków biorąc konopi jest tachykardia, często towarzyszą postawy niedociśnienie ” “zostały opisane zaburzeniami zachowania u dzieci urodzone przez matki, które stosowały marihuany w czasie ciąży.”

W uzupełnieniu do tych skutków w krótkim czasie, długoterminowych, te substancje łatwo skłonić do konsumpcji narkotyków “ciężkich”. Z fizjologicznego punktu widzenia, na przykład “działania farmakologicznego Cannabis popycha do innych substancji, działając na receptory heroiny (patrz GB Cassano,” wspólne “nieszkodliwe? A bajka. Utworzenie zespołu i jasne inne problemy, “Idea”, 3 (2001), str. 2), odsłaniając to propedeutica. Z drugiej strony, z psychologicznego punktu widzenia przejście od “Spinelli” narkotyki “ciężkich” jest prawie naturalnym: spożycie narkotyków jest spowodowana przez nadmierne pragnienie, oszustwom podatkowym, z przestępstwa, a to nieuchronnie popycha logika patrzeć coraz silne odczucia, jak te badane przez “narkotyków miękkich” rozpocznie wkrótce spełniają nie więcej.

Więc już założeniu niewielkich ilości konopi indyjskich przyczyn fizjologicznych i psychologicznych szkody, wystawiał on z całą pewnością do ryzyka, biorąc ścieżka leków niszczących “ciężkie”, a także zagraża bezpieczeństwu i bezpieczeństwa innych osób, ponieważ konsumenci tych substancji, ofiarą psychicznego splątanie, delirium i emocje maja łatwiej stać się agresywne i brutalne, powodując wypadki drogowe, itp.. To założenie jest więc niemoralne, bo każdy człowiek jest moralnie zobowiązany do zachowania ich poufności i zdrowia innych osób.

2-ga W poprzedniej dyskusji również zastosowanie do rekrutacji lub okazjonalnie zaimprowizowany konopi?

Aby okazjonalnie mogą już produkować skutków wymienionych powyżej, ale także wtedy, gdy nie produkują moralnego odniesieniu ma dezaprobatę i potępienie. Rzeczywiście, godności ludzkiej jest wspaniałe możliwości, aby myśleć i działać swobodnie, w charakterze siebie, i już to założenie może prowadzić do sporadycznych zmian poczucie rzeczywistości, doświadczenie państw omamy, zmiany percepcji słuchowej i wzrokowej, zaprzestanie zahamowań (W skrócie, tak zwane “szał”), lub do zrzeczenia się myślenie, i będzie działać jako wolnych ludzi, a więc zrzeczenie się ludzkiej godności. Spożycie narkotyków w jakiejkolwiek formie, depersonalization osoby, devalues i poniża. Gdy te nie występują depersonalizing (tylko jedno “wspólne” może być niewystarczające do “rozpakowania”), jest nadal prawda, że konsument chce narkotyków badania tych efektów, chociaż nie zawsze w stanie rzeczywiście je doświadczeń. Ale potem, moralności człowiek jest już o swoich zamiarach i ich wewnętrzne pragnienia: jeśli chcę ukraść, a następnie nie możemy, moim zamiarem wnętrze sprawia mi niemoralne niemoralne, w taki sam sposób, jeśli chcę porzucić moje człowieczeństwo poprzez podejmowanie narkotyków, nawet jeśli może, moim zamiarem Ja już niemoralne niemoralne.

3-cia Ale ten zarzut nie ma zastosowania do wszystkich agentów lub tranquilizers, takich jak alkohol, tytoń i kawa?

Quest’obiezione ma również zastosowanie do tych substancji, ale tylko w odniesieniu do ich nadużycia, ponieważ depersonalizing i poniżające skutki są produkowane tylko w wyniku nadużywania tych substancji, a nie do ich moderacji.

4-ty Ponieważ państwo musi sprzeciwić się legalizacji “narkotyków miękkich”?

Ponieważ, jak widzieliśmy do tej pory substancje te są szkodliwe i stan musi chronić dobro wspólne.

5-szy Ale legalizacja nie wpływa na ekonomię przestępczej organizacji?

To jest absurdalne. Ponieważ te organizacje nazywane są przestępcami? Ponieważ (wśród różnych działań), należy uzyskać i sprzedaży narkotyków, praca w oczywisty sposób nieuczciwy i niemoralne, inaczej nie ma żadnego powodu, dlaczego należy ich unikać zarabiania zysków poprzez legalne i uczciwe. Ale potem, zalegalizowane w Cannabis, państwo zapewni, że inne (np. w Holandii Kawiarnia) może legalnie wykonywać działalności przestępczej, o ile z licencją. Byłoby jak dając licencję na niektórych jak morderca, tj. pozwolenie na zabicie, aby zabrać wpływy do killer którzy zabijają bez licencji. W każdym przypadku, narkotyków, które pozostały bez licencji od państwa, nie mogą zarobić więcej z “narkotyków miękkich”, będzie koncentrować się na handlu narkotykami “ciężkie”, które są znacznie bardziej opłacalne.

6. Zachowanie jest niemoralne tylko tak długo, jak to jest zabronione przez prawo, a następnie legalizacji zachowanie (np. sprzedaż Cannabis) sprawia, że moralne.

Nawet ten argument jest nie do zaakceptowania. Zachowanie jest niemoralne, nawet jeśli państwo to legalizes: np.. Podczas nazistowskich prawem stanu wymaga zniesienia Żydów.

7-sze Legalizacja nie pozwala przynajmniej skupić się na energii z siły bezpieczeństwa w tłumienia w ruchu “twarde narkotyki”?

Praca dyplomowa jako niedopuszczalne byłoby zaproponowanie pominąć zwalczaniu włamań w domach skoncentrować się jedynie na zbrojny rozbój.

Oprócz leków nie może nigdy być całkowicie bezpłatny, nawet dla “miękkich narkotyków”, w przeciwnym razie musimy przyznać, że nawet dziecko może kupić. Więc, po pierwsze, policja nadal będzie musiał poświęcić swoją energię do walki z tym ruchem. Po drugie, narkotyków nie można zarobić zysków przez tych, do których dostęp do leków zostały dopuszczone przez prawo, starają się doprowadzić do tych narkotyków, leków, które pozostają zamknięte, to właśnie dzieci, aby zarobić przynajmniej coś z nimi, a także (patrz punkt 5) byłoby zacząć sprzedawać narkotyków “ciężkich”, zwiększając ruch.

8-sza Legalizacja zmniejszy przestępczości, co najmniej, bo młodzi ludzie nie muszą kraść uzyskać narkotyków.

To jest fałszywe, ponieważ “wspólne” koszty nieco ponad 5000. lirów, a suma pieniędzy jest łatwo dostępna w domu, bez konieczności ukraść. Jest prawdą, że jeżeli coś, to wzrost przestępczości, bo (patrz punkt 1) substancje te hamują zdolność do kontroli lub stymulowanie agresji i przemocy.

9-ga W krajach, gdzie wystąpiły legalizacji konsumpcji zmniejszył się, ponieważ nie ma urok tego zabronione.

Fałszywy. W tych krajach konsumpcja wzrosła, (np., Sprawozdanie z Columbia University w 1997 r., jak wskazano w tolerancyjnej Holandii, spożycie marihuany wzrosła o 250%!), Nie tylko dlatego, że nie są bardziej moralne przeszkody do spożycia narkotyków, ale również nie udało się uzyskać trudności. Ponadto, smak porażki przesunęła z “narkotyków miękkich” na “ciężkie”, pomagając im w zwiększeniu spożycia (także w Holandii, które były toksyczne narkotyki “ciężkich” wzrosła o 22%).

10-ga Państwo nie może przynajmniej dać wolne narkotyków uzależnionych do poważnego kryzysu, aby zapobiec ich abstynencji i zapobiegania wykroczenia mające na celu uzyskanie pieniędzy?

Lek stanu jest formą zrzeczenia się, zgadzając się na bieżąco addict w stan niewolnictwa nieludzkie i degradacji. Natomiast od narkomanii można uzdrowił i uwolnił.

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...


%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: